Tumšās seksa pagrabu dzīles Rīgā

Protams, šāds virsraksts izmantots vairāk Jūsu uzmanības piesaistīšanai. Un tālāk raksts – pavisam par ko citu! Vai gandrīz.

Pirms pāris nedēļām biju iemaldījies “The Hel dungeon” – pagrabā, kurā Rīgā tiek privāti praktizēta fetiša un BDSM kustība (kā raksta paši uzturētāji – fetiša un rotaļu ballītes, vergu izsoles, dominācijas un pakļaušanās meistarklases, sasiešanas treniņi u.c.). Labi, piekrītu, neskan pēc vietas, kurā var nejauši iemaldīties 😀 Tomēr tā arī bija, vienkārši Facebook pamanīju ielūgumu uz publisku informatīvo pasākumu, tā saucamo “atvērto durvju dienu”, un sapratu, ka principiāli neesmu tiesīgs uzturēt nekādu “18 plus blogu”, ja to neapmeklēšu. Sacīts, darīts.

Vispār savdabīgas sajūtas par to, ka tāda vieta pastāv arī kautrīgajā Latvijā (plašajā Eiropā un citur pasaulē – protams, tur tādu lērums, nieki vien), turklāt jau krietnu gadu skaitu. Tiesa gan, biju arī agrāk par to dzirdējis, taču galvenokārt kā par īpaši iekārtotu telpu, kas izīrējama “asākām” fotosesijām. Tomēr šai vietai, kā man pastāstīja īpašnieku pārstāvji, esot sava aktīva auditorija arī pie mums, turklāt dažādās vecuma grupās, nevis tikai “progresīvā jaunatne”, kā varētu varbūt domāt.

Ierados, kad pasākums jau bija sācies; skatītāji sēdēja gar telpas malām un vēroja, kā tās vidū spēcīgas miesasbūves dāma piekārusi kādu meiteni striķos pie griestu sijas un turpina savu upuri dažādos veidos sasiet, kamēr upuris paklusiņām vaid un ņurd, brīžiem labsajūtā, brīžiem arī ar pēkšņu sāpju izteiksmi sejā (mierinājumam – vēlāk uzzināju, ka tā nav bijusi nejauša praktika, piemēram, ar pasākuma apmeklētāju: abas patiesībā ir gluži labi pazīstamas un vispār dzīvo kopā). Bija novērojamas interesantas mirkļa detaļas, piemēram, viena aukla tiek piesieta pie pašas sasienamās matu “astes”, pārmesta pāri sijai un tad ielikta viņai zobos – sak, paturi sevi kādu brīdi pati. Ja vari 😉

Vispār nevarētu teikt, ka klasiskais shibari, kurš tika realizēts arī šeit, ir man tuvs žanrs – tas strādā ar ļoti ciešām siešanas formām; tomēr paskatīties bija interesanti – jo, pretēji daudzu uzskatiem, šeit tiek ievērota ļoti pamatīga drošības tehnika, notiek nemitīga komunicēšana starp meistaru un upuri, netiek pārkāptas neviena personīgās robežas, lai cik plašas tās būtu. Starp citu, diezgan regulāri sadarbībā ar intīmpreču veikalu “SexyStyle” tiekot organizētas arī shibari mācību nodarbības, kur katrs varot apgūt šīs japāņu tradicionālās sasiešanas mākslas nianses. Šo gan aicinu neuztvert kā ietekmētu reklāmu – neesmu saņēmis par to nekādu samaksu, kā arī neko īsti nezinu par šo nodarbību saturu un kvalitāti. Tikai to, ka vispār tādas notiek.

Vēlāk stafeti pārņēma tieši kāda “SexyStyle” pārstāve, kura klātesošajiem stāstīja par flagelāciju (pēršanu), tās veidiem un drošību, demonstrējot arī instrumentāriju – dažāda lieluma un formas pletnes un pātagas. Stāsts bija par to, kā atšķiras populārie un reālie uzskati attiecīgajā atzarā. Par mazajām pātadziņām, ar kurām “pikantās fotosesijās” vai guļamistabā lepojas dažādu dzimumu iesācēji un kurām patiesībā nav vispār nekāda praktiska pielietojuma, ja nu vienīgi piekariņa lomā pie dāmu somiņas, – un arī diezgan noderīgi par karstgalvjiem, kas sajūsmināti izvēlas uzreiz vislielāko instrumentu, nespēj to novaldīt un trāpīt izvēlētajā vietā, beigās pārvēršot paredzēto gultasprieku par mocībām visiem iesaistītajiem. Un tādā garā.

Pati dungeon telpa nav nekas specifiski īpašs – aptumšots pagrabs ar gar sienām izvietotu inventāru. Īpašu to padara ļaudis, kas ierodas uz katru atsevišķo pasākumu, lai tas būtu īpašnieku vai pašu apmeklētāju organizēts. Savā ziņā tas ir kā improvizācijas teātris – skatuvi te piepilda nevis mēbeles, bet cilvēku fantāzija, ikkatrā pasākumā pārvēršot to par citādu pasauli ar citiem noteikumiem. Atrodas Rīgas centrā, dzīvojamā namā. Citu dzīvokļu iemītnieki nesūdzoties 🙂 Viss patiesībā notiek gana klusu, nav nekādu skaļu orģiju un tamlīdzīgu blēņu, kuras varētu uzzīmēt mietpilsoņa prāts, dzirdot pieminām šādus “slepenus pagrabus”. Ja Jums rodas kāda interese – droši varat sazināties ar īpašniekiem caur viņu mājaslapu, saiti publicēšu zemāk.

Katrā ziņā, vismaz manuprāt šādas vietas un vispār kopienas pastāvēšana arī Latvijā noteikti ir pozitīva parādība (pat ja pats neesmu nozares adepts visā tās pilnībā) – lai cilvēkiem, kuri vēlas kaut ko vairāk par seksu bērnu radīšanas labad un/vai ir sevis meklējumos, būtu kvalitatīvs atbalsts gan psiholoģiski, gan arī tīri tehnisku un drošības padomu veidā. Kāpēc darīt nepareizi, ja var pareizi? 🙂

Turpinājums, iespējams, sekos.

Pieminētie: Hel.lv | SexyStyle.eu

Leave a Comment